Újabb érmek a csapatversenyen - Vármegyei Sakk Diákolimpia döntő

Kategória: Eötvös hírek, 2024. április 08., hétfő

2024.03.23-án, szombaton a csapatversenyekkel fejeződtek be a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Sakk Diákolimpiai küzdelmek. A verseny megszervezésére a Bem József Általános Iskola Kazinczy Ferenc tagintézményében került sor, ahová számos megyebeli város iskolája nevezett, amely csapatok végig kiélezett, magas színvonalú és sportszerű küzdelmet folytattak egymással.

Az Eötvös Gyakorlóiskola két fiúcsapata idén ült le először az asztalokhoz a jelenlegi összeállításokban, de szép eredményeik még fényesebb érmekkel biztatnak a jövőt tekintve.

A felsős fiúk a Takács Armand (5.A), Páll Tamás (8.B), Kis Martin (5.A) erősorrendben versenyeztek, és negyedikként csatlakozott hozzájuk a még csak alsós Takács Nimród (2.B) is, aki a nagyok között is 3 pontot gyűjtött a 4 fordulóban, ezzel a dobogóra segítve a csapatot.

A fiúk végül a megyei és a városi versenyben is a harmadik helyet szerezték meg. Gratulálunk nekik a dobogóhoz!

A gimnazisták csapatát Ujhelyi Kornél (11.C) vezette, akihez a többi táblán csatlakozott még Soós Bálint (9.B), Tratner Dániel (11.C) és Opre Attila (9.B). A fiúk ugyan még kevés versenytapasztalattal bírtak, de ennek ellenére bátran küzdöttek a négy fordulós körmérkőzésben.

Ennek meg is lett a megérdemelt jutalma, hiszen 8 pontot szereztek, és végül csak fél ponttal maradtak le a második helyezett kisvárdai csapattól.

A középiskolások így a városi ezüst- és megyei bronzérem megérdemelt tulajdonosai lettek a verseny végén. Szép volt fiúk!

Armand, Nimród és Martin felkészítő egyesülete a Nyíregyházi Egyetemi Sportegyesület Sakk Szakosztálya.

Karafa Sándor

Eseménynaptár

Legutóbbi képek

Eötvös Gyakorlóiskola

© 2010-2024 Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 12. Telefon: +36 (42) 599-415 E-mail: eotvos@nye.hu